PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289650}
6,3 1 862
oceny
6,3 10 1 1862
Requiem
powrót do forum filmu Requiem
adamru

PONIEWAŻ historia zdarzyła się naprawdę i wydarzyła się właśnie w Niemczech. Podobno tym razem scenarzysta uzgadniał wiele scenm zawartych w filmie z blizkim śp Anneliese Michel, której film dotyczy.

Kuka_2

bliskimi*
przepraszam za wszelkie literówki. klawiatura mi przeskakuje.

adamru

a historię Jezusa ile razy kręcili, liczyłeś ???
chyba nie bo byś się pogubił;
więc jak nakręcili drugą o Emily Rose to dobrze,
i nie jęcz tyle, może akurat okaże się lepsza

mirandaPL

Trochę głupie porównanie szczerze powiedziawszy.
Mnie osobiście wystarczą "Egzorcyzmy..". Chyba nie mam
ochoty na powtórkę, z resztą nie chcę zacierać
wrażenia jakie zostawiły po sobie "Egzorcyzmy.."

adamru

Wielkie larmo, a usa ile filmów plagiatuje? Te wszystkie tandetne Ringi i Klątwy.

A tak nawiasem- dosyć dziwnie oceniasz filmy... Podoba sie=10, be=1
Na swojej stronce mam temat o ocenianiu filmów, kto chce- może się wypowiedzieć, zapraszam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
arek2010

może gdybyś pooglądał oryginały i miał trochę więcej w głowie niż amerykańską sieczkę, zrozumiałbyś w jakim jesteś błędzie.. :]

ocenił(a) film na 3
adamru

Może po prostu nie mogą pogodzić się, że w ich kraju był przypadek opętania? Zarówno książka Felicitas Goodman "Egzorcyzmy Anneliese Michael" jak i film nakręcony na jej podstawie ("Egzorcyzmy Emily Rose") wyraźnie skłaniają się ku nadprzyrodzonemu charakterowi opętania tej dziewczyny. Zwłaszcza książka, która bynajmniej nie jest beletrystyką. Niemiecki racjonalizm tego nie jest w stanie przyjąć, oni po prostu musieli nakręcić swoją własną wersję i udowodnić całemu światu, że Anneliese była stuknięta...

Jenny_14

Nie obraź się, ale ja też uważam, że Emily Rose była chora psychicznie, a nie opętana przez diabła. Umysł ludzki potrafi być okrutny

doogee

a to już jest chyba kwestia wiary :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
wiluska

ja tam nie chcę wyrokować co naprawdę zdarzyło się Anneliese,ale dooge chyba nie bardzo jesteś wtajemniczony,że się tak wyrażę. Wystarczy,że przeczytasz książkę lub posłuchasz jednego z wielu nagrań dokonanych podczas egzorcyzmów na Anneliese Michel,które sa dostępne w sieci,trzeba poszukać:) Uwierz mi,że możesz się zawahać przed ponownym powiedzeniem,że to wszystko to wina jej umysłu... Jak mówiłem,jestem dość daleki od mówienia,że było tak a nie inaczej,ale to co usłyszałem na nagraniach, w połączeniu z licznymi zdjęciami Anneliese i jeszcze liczniejszymi lekturami jej zapisków i relacji świadków,skłaniam się ku tezie,że coś dziwnego działo się z tą dziewczyną i niekoniecznie miało to podłoże medyczne...

doogee

Nie ma kogoś takiego jak emily rose, depcu.

ocenił(a) film na 7
rozdzer

Dokładnie.

ocenił(a) film na 8
adamru

Niemcy nie ściągają. Amerykanie zrobili film opierając się na prawdziwej historii która zdarzyła się właśnie w Niemczech w latach 70-tych (bodajże). Twórcy "Egzorcyzmów..." przedstawili nam tą historię tak jakby byli pewni, że dziewczynę opętał szatan (no i oczywiście "zamerykanizowali" ją odpowiednio). Chętnie obejrzę sobie sobie "Requiem" choćby po to, aby usłyszeć głos sceptyków (do których i ja się zaliczam mimo że "Egzorcyzmy Emily Rose", jako horror, zrobiły na mnie piekielne wrażenie).

ocenił(a) film na 4
Chidder

Requiem nie jest Maisterstuckiem w kienematografii. Abstrahuje od tego czy to prawda czy nie. to kwestia wiary. dla jednych byla opetana, inni stwierdza ze to choroba.
Film jest po prostu marny.

ocenił(a) film na 7
endriu3

Dlaczego marny? Dlatego, że nie zrobiony pod publiczkę, jak te durne "Egzorcyzmy Emily Rose"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones