filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Robert
2001
http://www.filmakademiet.dk
Duńska Akademia Filmowa
Data wręczenia nagród:
4 lutego
Robert
Najlepszy film
wygrane
Bænken
(2000)
Ib Tardini
nominacje
Anna
(2000)
Thomas Lydholm
Błyskające światła
(2000)
Tivi Magnusson
,
Kim Magnusson
Cirkeline 2: Ost og kærlighed
(2000)
Marie Bro
Fruen på Hamre
(2000)
Ib Tardini
Juliane
(2000)
Per Holst
Max
(2000)
Birgitte Hald
,
Bo Ehrhardt
Mirakel
(2000)
Morten Kaufmann
,
Birgitte Hald
Obok nas
(2000)
Tina Dalhoff
På fremmed mark
(2000)
Henrik Danstrup
,
Peter Aalbæk Jensen
Pod powierzchnią
(2000)
Michael Obel
Pyrus na ratunek
(2000)
Michael Bovort
Ratunku, jestem rybką!
(2000)
Anders Mastrup
Slip hestene løs
(2000)
Peter Ingeman
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Vibeke Windeløv
Włoski dla początkujących
(2000)
Ib Tardini
Najlepsza aktorka
wygrane
[Björk]
Björk
jako Selma Jezkova w filmie
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
nominacje
Bodil Jørgensen
Fruen på Hamre
(2000)
Ghita Nørby
Obok nas
(2000)
Marianne Frost
Slip hestene løs
(2000)
Anette Støvelbæk
Włoski dla początkujących
(2000)
Najlepszy aktor
wygrane
[Jesper Christensen]
Jesper Christensen
jako Kaj w filmie
Bænken
(2000)
nominacje
Søren Pilmark
Błyskające światła
(2000)
Bjarne Henriksen
Fruen på Hamre
(2000)
Thure Lindhardt
Obok nas
(2000)
Anders W. Berthelsen
Włoski dla początkujących
(2000)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Ann Eleonora Jørgensen]
Ann Eleonora Jørgensen
jako Karen w filmie
Włoski dla początkujących
(2000)
nominacje
Sarah Boberg
Bænken
(2000)
Jane Eggertsen
Juliane
(2000)
Siobhan Fallon Hogan
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Lene Tiemroth
Włoski dla początkujących
(2000)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Peter Gantzler]
Peter Gantzler
jako Jirgen Mortensen w filmie
Włoski dla początkujących
(2000)
nominacje
Nikolaj Lie Kaas
Błyskające światła
(2000)
Nicolaj Kopernikus
Bænken
(2000)
Otto Brandenburg
Pod powierzchnią
(2000)
Lars Kaalund
Włoski dla początkujących
(2000)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Per Fly]
Per Fly
Bænken
(2000)
nominacje
Natasha Arthy
Mirakel
(2000)
Stefan Fjeldmark
,
Michael Hegner
Ratunku, jestem rybką!
(2000)
Lars von Trier
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Lone Scherfig
Włoski dla początkujących
(2000)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Włoski dla początkujących
(2000)
Lone Scherfig
nominacje
Błyskające światła
(2000)
Anders Thomas Jensen
Bænken
(2000)
Per Fly
,
Kim Leona
Mirakel
(2000)
Kim Fupz Aakeson
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Bænken
(2000)
nominacje
Błyskające światła
(2000)
Lise-Lotte Kobberø
Obok nas
(2000)
Lis Olsson
Pod powierzchnią
(2000)
Anne Cathrine Sauerberg
Pod powierzchnią
(2000)
Anne Cathrine Sauerberg
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Sanne Gravfort i Morten Jacobsen (I)
Najlepsza muzyka
wygrane
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Björk
,
Mark Bell
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
nominacje
Błyskające światła
(2000)
Jeppe Kaas
,
Bent Fabricius-Bjerre
Bænken
(2000)
Halfdan E
Mirakel
(2000)
Frithjof Toksvig
,
Kaare Bjerkø
Ratunku, jestem rybką!
(2000)
Søren Hyldgaard
Najlepsza scenografia
wygrane
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Karl Júlíusson
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
nominacje
Błyskające światła
(2000)
Søren Breum
Bænken
(2000)
Søren Gam
Obok nas
(2000)
Søren Gam
Pod powierzchnią
(2000)
Niels Sejer
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Pod powierzchnią
(2000)
nominacje
Mirakel
(2000)
Jonas Wagner (I)
Mirakel
(2000)
Jonas Wagner (I)
Pyrus na ratunek
(2000)
Michael Holm (II)
Ratunku, jestem rybką!
(2000)
Jesper Colding i Nicolai Tuma
Najlepsze kostiumy
wygrane
Bænken
(2000)
Louize Nissen
nominacje
Fruen på Hamre
(2000)
Pia Myrdal
Mirakel
(2000)
Helle Nielsen
Obok nas
(2000)
Lotte Dandanell
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Manon Rasmussen
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Błyskające światła
(2000)
Eric Kress
Drobni gangsterzy okradają swojego szefa i ukrywają się w starym, opuszczonym domu.
nominacje
Fruen på Hamre
(2000)
Morten Søborg
Pod powierzchnią
(2000)
Dan Laustsen
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Robby Müller
Najlepszy dźwięk
wygrane
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Per Streit
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
nominacje
Anna
(2000)
Mick Raaschou
,
Henrik Garnov
Mirakel
(2000)
Hans Møller
Pod powierzchnią
(2000)
Nino Jacobsen
,
Michael Dela
Ratunku, jestem rybką!
(2000)
Friedrich M. Dosch
,
Stig Sparre-Ulrich
Najlepszy film amerykański
wygrane
American Beauty
(1999)
Sam Mendes
Przechodzący kryzys wieku średniego mieszkaniec przedmieść Lester Burnham zakochuje się w koleżance swojej nastoletniej córki.
nominacje
Być jak John Malkovich
(1999)
Spike Jonze
Informator
(1999)
Michael Mann
Magnolia
(1999)
Paul Thomas Anderson
Nie czas na łzy
(1999)
Kimberly Peirce
Najlepszy film nie-amerykański
wygrane
Przyczajony tygrys, ukryty smok
(2000)
Ang Lee
Mistrz Li Mu Bai zawiedziony, że jego medytacje nie przynoszą skutku, postanawia oddać swój legendarny miecz. O przewiezienie go do Pekinu prosi swoją przyjaciółkę.
nominacje
Dziewczyna na moście
(1999)
Patrice Leconte
Tylko razem
(2000)
Lukas Moodysson
Uciekające kurczaki
(2000)
Nick Park
,
Peter Lord
Wspaniali ludzie
(1999)
Jasmin Dizdar
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
wygrane
Den Højeste straf
(2000)
Tómas Gislason
Najlepszy krótkometrażowy film fikcyjny
wygrane
2. juledag
(2000)
Carsten Myllerup
Najlepszy montaż
wygrane
Tańcząc w ciemnościach
(2000)
Molly Marlene Stensgård
,
François Gédigier
Tracąca wzrok Selma ciężko pracuje w fabryce, aby uzbierać pieniądze na operację syna, któremu również grozi ślepota.
nominacje
Błyskające światła
(2000)
Anders Villadsen
Bænken
(2000)
Morten Giese
Pod powierzchnią
(2000)
Kasper Leick
Włoski dla początkujących
(2000)
Gerd Tjur
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Błyskające światła
(2000)
Anders Thomas Jensen
Drobni gangsterzy okradają swojego szefa i ukrywają się w starym, opuszczonym domu.
Nagroda Specjalna Jury
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Pigen fra Oradour
(2000)
Ib Makwarth
Wyróżnieni w roku 2001
Tańcząc w ciemnościach
(
5/11
)
Bænken
(
5/11
)
Włoski dla początkujących
(
3/10
)
Błyskające światła
(
2/10
)
Pod powierzchnią
(
1/9
)
American Beauty
(
1/1
)
Przyczajony tygrys, ukryty smok
(
1/1
)
Den Højeste straf
(
1/1
)
2. juledag
(
1/1
)
Pigen fra Oradour
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.